0212 221 38 68
info@istanbulbaca.com
09:00

Üsküdar Baca Temizliği

Üsküdar Baca Temizliği

İnsanların kullandıkları yapılardaki ısınma sistemleri başta olmak üzere yakıt tüketen sistemlerin oluşturdukları zehirli gazlar, zamanla bacaların tıkanmasına neden olabilir. Tıkanan bacalar ise insanların hayatlarının tehlikede olduğu anlamına gelmektedir. Üsküdar baca temizliği hizmetleri sayesinde bacalardaki bu risk tamamen ortadan kaldırılabilir ve insanlar güven içerisinde evlerinde yaşamaya devam edebilirler.

Bacaların temizliklerinin periyodik olarak yapılması son derece önemlidir. Özellikle kış mevsiminden hemen önce baca temizliğinin aksatılmaması gerekiyor. Çünkü kış boyunca yanacak olan sobalar ve kombiler, bacaların üzerinde ekstra yük oluşturmaktadır. Bu da bacaların daha kısa sürede kirlenmesine ve tıkanmasına neden olabilir. Böyle bir durum yaşamamak için temizliklerin uzman ekiplere, periyodik olarak yaptırılması gerekir.

Üsküdar Baca Temizliği ve Bilinmesi Gereken Hususlar

Baca temizliği, ilgili bakanlık tarafından riskli işler kategorisinde değerlendirilmektedir. Bundan dolayı da insanların kendi başlarına bacalarını temizlemeye çalışmaması gerekiyor. Üsküdar baca temizliği hizmetleri sayesinde bacalar, profesyonel ekipler tarafından temizlenmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken hususların başında, baca temizliğini sadece ilgili eğitim sonucunda izin alabilen firmalar tarafından yapılabildiği gelmektedir.

Profesyonel ekipler tarafından yapılan detaylı baca temizliği, işlemler bittikten sonra kontrol edilmektedir. Özellikle hastane ve AVM gibi büyük baca sistemlerine sahip yapılardaki bu kontroller çok daha önemlidir. Çünkü bu tür yerlerdeki bacalar, farklı bölümlerden oluşur ve bunların tamamının temizlenerek olası tıkanıklığın önüne geçilmesi hedeflenir. Ayrıca yapılan kontrollerde bacalardaki diğer sorunların çözümleri de yapılmalıdır. Profesyonel ekipler, temizliği bitirdikten sonra rapor hazırlar ve yapılan işlemlerle genel değerlendirmeyi burada detaylı olarak anlatır. Ayrıca söz konusu raporda bacadaki giderilemeyen hatalardan da bahsedilir ve bunların farklı birimlere yaptırılması önerilir.

Üsküdar Baca Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Üsküdar baca temizliği hizmetleri, bu alandaki uzman ekipler tarafından verildiği için temizlik belli bir prosedüre göre yapılmaktadır. Bacaların öncelikle fiziki temizliği hemen ardından ise ihtiyaç duyulması halinde kimyasal temizliği yapılmalıdır. Ayrıca bacaların sökülebilir olması durumunda, yerlerinden sökülerek uygun bir ortamda temizliği de yapılabilir. Böylece temizlik çok daha etkili olacak ve uzun süre tıkanma sorunu yaşanmayacaktır.

  • Diğer Sitelerimiz. yangın merdiveni yangın kapısı yangın merdiveni yangın danışmanı yangın merdiveni