0212 221 38 68
info@istanbulbaca.com
09:00

Neden Baca Temizliği Yaptırılmalı

Mal ve can güvenliğinizi korumak için,

Temizlenmemiş yağ ve kurum dolmuş bir bacanın yanması an meselesidir. Kontrolsüz şekilde yanacak olan bir baca çok büyük maddi zararlara neden olabilir. Eğitimsiz personelin yangına nasıl müdahalede bulunacağını bilmediği içinde maddi zararın yanı sıra yaralanmalar ve can kayıpları da meydana gelebilir. Çatı yangınlarının çoğunlukla nedeni baca yangınlarıdır.  Ve bu yangınlar çok kısa sürede büyüyüp tüm binayı sarabilir.

Çevre ve hava kirliliğini önlemek için,

Kirli bacalardan çıkacak kokulu ve kirli duman havayı kirletecek olmasının yanı sıra çevredeki insanladan da şikayet gelmesine neden olacaktır. Temizlenmemiş bacalardanemiş yapan fanlar emdiği havayla birlikte kurum ve yağ parçalarını da emip dışarı atacağı için çevreyi kirletecektir.

Kirli bacaların yiyeceklere zarar vermemesi için,

Izgara da fırın da veya ocak ta pişen yemeklerin üzerine temizlenmemiş bacadan yağ damlayabilir, kurum dökülebilir buda pişirilen yiyeceğin tadını ve sağlığını bozacaktır. Baca dolduğu ve iyi çekmediği zaman ızgarada yana ateşi etkileyeceği için, yemekler kıvamında pişmeyecektir. buda lezzetini bozacaktır. Ayrıca iş yerinizde baca ve yağ kaynaklı oluşan koku işyerinizin kalitesini etkileyecektir.

Kanuni bir zorunluluk olduğu için, 

Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğin 58. maddesi gereği baca temizliği kanuni bir zorunluluktur.

Bir cevap yazın

  • Diğer Sitelerimiz. yangın merdiveni yangın kapısı yangın merdiveni yangın danışmanı yangın merdiveni