0212 221 38 68
info@istanbulbaca.com
09:00

Gemiciler Sanayi Sitesi Baca Temizliği

Gemiciler Sanayi Sitesi Baca Temizliği

Baca temizliği denilince pek çok insan tarafından basit bir işlem akla gelir fakat bu işlem son derece hayatidir. Özellikle de sanayi sitelerindeki bacaların temizliklerinin zamanında yapılmaması, insanların hayatlarının tehlikeye girmesi anlamına gelmektedir. Gemiciler sanayi sitesi baca temizliği, yılın belli dönemlerinde periyodik olarak yapılmalıdır. Sitede kullanılan malzemeler ve bunlardan oluşan gazlar, zaman içinde bacada belli bir birikinti oluşmasına neden olmaktadır. Bu birikinti ise zamanında temizlenmez ise bacanın tamamen tıkanması ve işlevini kaybetmesiyle sonuçlanacaktır.

Bacaların işlevsiz hale gelmesi, birden kendini gösterir ve oluşan zehirli gazlar insanların bulunduğu ortama dolmaya başlar. Özellikle karbon monoksit gibi kokusuz gazların fark edilmesi son derece zordur ve bunlar nedeniyle insanlar zehirlenebilir. Böylesine bir felaketin yaşanmaması için zamanında baca temizliği yapılmalıdır.

Gemiciler Sanayi Sitesi Baca Temizliği Neden Önemlidir?

Baca temizliğinin farklı faydaları vardır. Bunlardan ilki yukarıda genel hatlarıyla anlatıldı. Fakat Gemiciler sanayi sitesi baca temizliği yapılarak, çok daha önemli bir fayda sağlanmaktadır. Bacalarda biriken maddeler zamanla zifte dönüşmektedir. Oluşan bu yeni madde ise son derece kolay yanma ve tutuşma özelliğine sahiptir. Dolayısıyla da zamanında yapılmayan temizlik, yangın riskini de beraberinde getirmektedir.

Sanayi sitesinde meydana gelen yangınlar, sadece ilgili binayı değil bütün siteyi etkileyebilir. Özellikle kullanılan yanıcı maddelere ateşin ulaşmasından sonra yangının durdurulması çok daha zor bir hal alacaktır. Daha önce bu tür olaylar yaşanmış ve bunların bazılarında can kaybı da görülmüştür.

Gemiciler Sanayi Sitesi Baca Temizliği Nasıl Yapılır?

Baca temizliğinin yetkili firma tarafından yapılması, dikkat edilmesi gereken hususların ilkidir. Eğer bu noktada gereken özen gösterilmez ise bacaların etkin olarak temizlenmesinin önüne geçilmiş olacaktır. Gemiciler sanayi sitesi baca temizliği sonunda, yetkili firma tarafından rapor verilmektedir. Bu rapor sayesinde ise bacanın temiz olduğu resmi olarak belgelenmektedir.

Baca temizliği yapılırken öncelikle planlama ve ardından da güvenlik konusu ele alınmalıdır. Daha sonra ise fiziki olarak temizlik özel aletlerle yapılmalıdır. Son olarak ise gerekli görülmesi halinde özel temizleyiciler kullanılarak işlem sonlandırılmalıdır.

  • Diğer Sitelerimiz. yangın merdiveni yangın kapısı yangın merdiveni yangın danışmanı yangın merdiveni