0212 221 38 68
info@istanbulbaca.com
09:00

Dericiler Sanayi Sitesi Baca Temizliği

Dericiler Sanayi Sitesi Baca Temizliği

İnsanların bulundukları yapılar inşa edilirken, yapı içindeki havanın temiz olması ve kalması için baca sistemlerinden yararlanılmıştır. Baca sistemleri, içeride bulunan zehirli gazların dışarı atılmasında son derece etkilidir. Bu sistemler özellikle sanayi sitelerinde çok daha fazla ön plandadır. Dericiler sanayi sitesi içerisinde yapılan işlemlere bağlı olarak oluşan farklı gazlar, bacalar sayesinde dışarı atılmaktadır. Dericiler sanayi sitesi baca temizliği de bu işlemin sorunsuz bir şekilde yapılmaya devam etmesi için hayati önem taşımaktadır. Aksi durumda içeride bulunan hava giderek zehirli hale dönüşecek ve bu da insanların yaşamlarını tehdit edecektir.

Baca temizliği, bacaların sorunsuz bir şekilde çalışması için yapılır ve bu işlem sayesinde bacanın içerisinde biriken farklı maddeler temizlenerek bacanın eski durumuna dönmesi sağlanır. Burada bahsedilen işlemin mutlaka periyodik olarak tekrarlanması ve bunun aksatılmaması gerekmektedir.

 

Dericiler Sanayi Sitesi Baca Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Sanayi sitesinde yer alan baca sistemleri incelendiğinde bunların merkezi olanları olduğu gibi yapılara özel olanların bulunduğu da görülecektir. sanayi sitesi baca temizliği yapılmadan önce bacanın tipine bakılır ve içerisinde biriken partiküllerin cinsi belirlenir. Bacalarda biriken maddeler, tahliye edilen gazlarla direkt olarak ilgilidir. Bazen ısınma amaçlı yakılan kömür, bazen ise farklı amaçlarla kullanılan doğalgaz dan oluşan zehirli maddelerin tahliyesini yapan bacalar, bundan dolayı farklı maddelerle kaplanır.

Baca temizliği yapılırken öncelikle fiziki olarak bacaların içi temizlenmelidir. Fakat bu işlem yapılırken çok dikkatli olunmalı ve bacaların içine zarar verilmemelidir. Aksi durumda ortaya çıkacak olan sonuç çok daha kötü olabilir. Bu tür sorunların yaşanmaması ve baca temizliğinin de etkili olarak yapılabilmesi için mutlak surette yetkili firmalarla çalışılması gerekir.

Sanayi sitesi baca temizliği için yetkili olan firmalar, temizlikleri hem etkili bir şekilde yapmakta hem de temizlik sonrasında bu işlem ile ilgili onaylı rapor vermektedir. Söz konusu rapor farklı kurumlar tarafından istendiğinde rahatlıkla ibraz edilebilir. Ama bu alanda yetkili olmayan firmaların ise böyle bir hakları yoktur. Bundan dolayı yetkisi olmayan firmalarla çalışılmaması gerekir

  • Diğer Sitelerimiz. ankara baca temizliği yangın merdiveni yangın merdiveni